top of page
Home

Nasza pasja

  • Facebook
  • Pinterest
  • Instagram

Mamy przyjemność przedstawić Wam nasz mały projekt, wirtualne muzeum związane z Gwiezdnymi Wojnami. Poniżej znajdziecie nasze własnoręcznie wykonane prace: modele, pojazdy, lokacje i figurki inspirowane światem          Star Wars.

ZAŁOGA

a7_edited_edited.png
a7_edited.png
a7_edited_edited.png

Adam Kulesza

Marek Kulesza

Bernard Szukiel

Od najmłodszych lat spoglądałem w niebo, były gwiazdy, ale nic poza tym. Gdy poznałem świat filmu S-F tak trochę to na niebie nie było statków. Zobaczyłem ten świat inaczej i był wielki tak wielki że aż nie realny. Pierwsza myśl; mieć taki statek duży lub mały, i się zaczęło, rysowanie budowanie konstruowanie Dążenie do ideału, powtarzanie tych projektów do perfekcji. Statki na niebie to wyzwanie bo one w uniwersum SW.... są wszędzie. Magia kina, stworzyła ten styl tworzenia. Moje hobby nie jest odosobnione. Pochodzę z Elbląga, mam dwoje dzieci mam 54 lata. Pracuję w firmie reklamowej w Elblągu. Byłem uczestnikiem wielu wystaw!

To był rok 1981.. Jako nastolatek poszedłem z bratem do kina na film: Star Wars. Wówczas jeszcze nie wiedziałem, że ten jesienny wieczór, będzie przełomowym dniem w moim życiu. Ten fantastyczny świat zaciekawił mnie tak bardzo, że zacząłem się zastanawiać jak takie modele statków, wykorzystywane w filmie, mogą wyglądać w realnym świecie. Jak są budowane, z czego i ile czasu to zajmuje. Długo się jednak nie zastanawiałem, i sam postanowiłem zbudować pierwszą replikę T-Fightera z kartonu.

Pierwszy raz zobaczyłem Gwiezdne wojny na początku lat 80tych i to była miłość od pierwszego wejrzenia. To wtedy zapragnąłem mieć własny statek kosmiczny i wtedy rozpoczęła się przygoda z modelarstwem. Dopiero rok 2014 zaowocował pierwszym ukończonym modelem z Gwiezdnych Wojen, Sokołem Millenium i spełniłem młodzieńczego marzenia. Moja pasja do Gwiezdnych Wojen przetrwała do dziś. Co kilka miesięcy powstaje nowy model z ulubionego Uniwersum. Budowa kolejnych pojazdów sprawia mi ogromną przyjemność, a ulubionym materiałem stał się karton. Modele te są unikatowe na skalę światową. Sokół został wyróżniony w międzynarodowy kursie organizowanym przez magazyn modelarski Fine Scale Modeler, oraz artykułem w magazynie Star Wars Insider wydawanym przez LucasFilm i Disneya.

team-04_edited.png

Katarzyna Anuszewicz-Kulesza

Sztuka to moja pasja. W każdym wydaniu... Bez względu na to, czy jest to malarstwo, modelarstwo, rzeźba, poezja itd... Wszystko chłonę z zainteresowaniem, i we wszystkim się spełniam. Maluję obrazy, rzeźbię, zajmuje się projektami, grafikami, witrażami. Obecnie zajmuje się tatuażem, posiadam własne studio ‘’Kawał Cholery‘’ w Elblągu (serdecznie zapraszam). Świat Star Wars znalazł się w moim życiu, dzięki pasji mojego męża Marka. Wykonałam kilka postaci z filmu i zajmuje się ostatecznym wykończeniem każdego modelu. Maluję je, charakteryzuję. Czasami coś oderwę po kryjomu i przykleję po swojemu, jeśli uznam, że coś będzie wyglądało lepiej. Wówczas Marek mówi: - Widzisz Kochanie jak dobrze to dopasowałem? Ogólnie nie przepadam za tym filmem, zazwyczaj śpię na nim w kinie. Ale przyznam, że modele i postacie są całkiem fajne, i dlatego z dużym zaangażowaniem pomagam mężowi...

załoga
WYSTAWY

WYSTAWY

A collection of cars we've renovated with passion

Millenium Falcon2-01.png

O nas

 

Chętnie odwiedzimy Twoje miasto by podzielić się z Tobą naszą pasją. Około 30 modeli czekają byś mógł poczuć ten dreszczyk jak podczas pierwszego seansu filmu w kinie. Czekają na Ciebie: gigantyczny Sokół Millennium, czterometrowy Nebulon, majestatyczny Star Destroyer, Pustynna Barka Jabby, maszyny kroczące AT-AT. Prawdopodobnie po raz pierwszy będziesz mógł obejrzeć na żywo wahadłowiec Kylo Rena czy jacht Dryden Vosa. Stanąć twarzą w twarz z mistrzem Yodą, handlarzem Watto, Droidem bojowym B1 czy astromechem R5-D4. Porozmawiać z twórcami o powstawaniu modeli oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie w habicie z mistrzem Jedi Yodą.

 

Wszystkie prezentowane modele zostały wykonane od podstaw z papieru, plastiku i innych dostępnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Nie używamy druku 3D.

Gromadzenie i budowa kolekcji zajęła kilkanaście lat i jest unikatową na skalę europejską.

Modele zdobyły wiele nagród na konkursach modelarskich, pisały o nich polskie i zagraniczne czasopisma oraz brały udział w tworzeniu reklam telewizyjnych. Pojawiają się na największych festiwalach Fantastyki w Europie.

Kontakt

YAVIN

info@yavin.pl

berszu@wp.pl


Bernard tel: +48 607 550 797

Adam     tel: +48 507 041 713

Marek    tel: +48 785 036 553

logo yavin czarne.jpg
Kontakt
O nas
bottom of page